Pokoje gościnne


Kołobrzeg

Kołobrzeg jest najbardziej malowniczym miastem Pomorza Zachodniego o ponad tysiącletniej tradycji, położonym po obu stronach rzeki Parsęty, znajdującej ujście w słonych wodach Bałtyku.W mieście znajdują się zabytki, które odbudowano i częściowo zrekonstruowano. Najważniejsze z nich to ratusz, bazylika konkatedralna, kamienica średniowieczna w której mieści się obecnie Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska, Reduta Morast.

Już od 200 lat Kołobrzeg znany jest jako uzdrowisko.

W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Północna część Kołobrzegu ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, to dzielnica uzdrowiskowa, w której znajdują się domy sanatoryjno - wypoczynkowe, zakłady przyrodolecznicze przeprowadzające zabiegi z wykorzystaniem borowiny i solanki oraz nowoczesnej aparatury. W Kołobrzegu leczy się głównie choroby górnych dróg oddechowych,krążenia i choroby stawów. Dłuższy nocleg nad morzem to nie tylko przyjemny wypoczynek, ale niezrównane korzyści zdrowotne. Kołobrzeg jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabarecistów, oraz imprezy rekreacyjno – sportowe.

Na terenie Kołobrzegu funkcjonują trzy piesze szlaki turystyczne:

W mieście działa Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej "Bicykl", które wytyczyło wiele szlaków rowerowych po powiecie kołobrzeskim. Rozpoczyna się tu kilka szlaków rowerowych gminy Kołobrzeg i gminy Ustronie Morskie. Przez miasto przechodzi międzynarodowy szlak rowerowy R-10, który został wytyczony wzdłuż wybrzeża Bałtyku, oraz rozpoczyna się polski odcinek Bike the Baltic.

Tereny o szczególnym znaczeniu dla ruchu turystycznego to rejon Starego Miasta, dzielnica portowa i teren uzdrowiska wschodniego.

Zadaj pytanie!

Treść wiadomości:

Kontakt

Wspieramy

Wspieramy fundacje "Słoneczko" która pomaga osobom niepełnosprawnym.

Fundacja Słoneczko